Düğün Organizasyonu

DÜĞÜN gününüz için yapılacak organizasyonda adım adım gerçekleştirilecek ön hazırlıkların başında alyans seçimi, davetiye listesi ve bütçenin belirlenmesi geliyor. RB Organizasyon mekân seçiminden düğününüzü hangi mevsimde yapacağınıza, gelinlik ve damatlık modeli seçiminden kumaş çeşitlerine, saçınızın modelinden duvağınıza, düğün gecesi davetlilere sunulacak yemeklerin seçiminden pastaya kadar bütün detaylar hakkında fikir sahibi olmanızı sağlıyor. Örneğin organizasyonu nerede yapacağınız kadar geceyi nerede sonlandıracağınız da çok önemlidir.
Alyans seçimi: Düğün gününde parmağımıza taktığımız “mutluluk halkası”nın elbette büyük bir manevi değeri vardır. Düğünün ve mutluluğumuzun nişanıdır. Bir ömür parmağınızda taşıyacağınız alyansınızın parmağınızı rahatsız etmeyecek incelikte ve yuvarlak hatlara sahip keskin olmayan, en az 4–5 gram modeller olmalıdır.

Davetiye seçimi ve listesi: Son dönemde düğünün konseptine uygun davetiye çeşitleri ön planda. Davetiyeniz için özel tasarımlar düşünüyorsanız en başından her şeyi hesaba katın, El çiçeğiniz, gelinliğinizdeki kullanılan şifon veya tüller, düğün mekanı özellikleri, pastanızdaki süslemeler davetiyenize ilham kaynağı oluyor. Diyelim ki pastanızda çiçek süslemeleri ön planda, davetiyelerin üzerine de bu desenlerle süslemeniz gelin buketimizi bu çiçeklere uygun bir buket olarak seçmemiz düğünümüzdeki tüm önemli ayrıntının senkronunu sağlayacaktır.. Yazı ve renklerini de bu özelliklere göre seçmenizde fayda olacaktır.
Hazırlayacağınız listeye gelince, öncelikle gerçekten o gün yanınızda görmek istediginiz arkadaş ve akrabaların listesini yapın. Yanınızda görmek istedikleriniz ve ayıp olmasın diye çağırmak zorunda olduklarınız diye iki ayrı liste hazırlayın. Elemeye ikinci listeden baslayın.. Lütfen Dikkat Çağırmayacağınız aile veya arkadasları grup halinde eleyin. Aynı gruptan birilerini çağırıp, diğerini çağırmazsanız insanlar dışlandıklarını düşünebilirler.

Gelinlik ve damatlık seçimi ve uyumu: Gelinlik ve damatlık almadan veya yaptırmadan önce ilk karar vereceğiniz renk seçimi olmalı bu nedenle kıyafet öncelikle gelinliğin hangi renk olabileceği konusunda nişanlınızla fikir alış verişinde bulunun. Karar verilen gelinlik rengi sonucunda gerekirse gelinlikçinizden yardım isteyin, hangi renk damatlıklarla hoş görünebileceğini sorun. Saatlerce üzerinizde taşıyacağınız kıyafetinizin seçiminde önemli olan unsurlardan biri de mekân uyumluluğu ve mevsim şartlarıdır.
Alacağınız kıyafet modelini 2 ay öncesinden bakmaya başlayın kıyafet satan mağazaları gezin, gezerken yanınızda nişanlınız ile birlikte zevkine güvendiğiniz birkaç arkadaşınızı da götürün.

Düğün Organizasyonu Süsleme Konsept Seçenekleri: Diğer ayrıntıları, gelinimizi ve damadımızı hazırladık. Sıra geldi düğünümüzde kullanacağımız süsleme renk ve seçeneklerine. Geri kalan bu unsur düğün konseprimiz için en önemli adımdır. Seçecek olduğumuz renkler, çiçekler, fiyonklar, süsleme teknikleri düğün mekanımızı ya da alanımızı renklendirecek, gelin ve damadımızı yakıştıkları ortamda görmemizi sağlayacaktır. Romantizmi ve mutluluğu simgeleyen tüm renkler gelin ve damadımıza hitap edecektir. Bu renkler ve süslemeler romantizm ve mutluluğun yanısıra gelin ve damadımızın kişiliksel özelliklerini de yansıtacaktır. Örneğin özgür bir mutluluğu ifade etmek için kısa fiyonklar, kır çiçekleriyle bezenmiş bir aranjman, köşeli mumluklar, aynı renkleri taşıyan küçük taşlar yansıtmak istediğimiz özellikleri üstlenecektir. Yada daha romantik şık ve sade bir düğün istiyorsak fiyonklarımızda ve çiçek seçeneğimizde daha sade koyu renkler seçmeli, şık yuvarlak hatlara sahip vazo içersinde birtek çiçek, uzun fiyonklar ve yuvarlak hatlı mumluk ve şamdanlar kullanılmalıdır. Unutmayın ki yansıtmak istediğiniz duygu , mevsimsel ve mekansal şartlar ve benzeri olan tüm unsurlar düğün organizasyonumuzu renklendirip şeklillendirecektir.
Sonbahar ile doğaya yerleşen kuru yapraklar büyük ölçüde klavuz olacaktır bize. Tahmin edeceğiniz gibi bu mevsimde iç mekanlara taşınan düğünümüzde biraz daha ağır ve romantik bir hava olacaktır. Altın varaklar, gül kurusunu anımsatan bordo tonları, sararmış yaprakları anımsatan kavuniçi ve yaldızlı tonlar kullanım için en uygun tonlar olacaktır. Davetiyemiz yine aynı renkleri içermeli, pasta seçimimizi mevsim meyvelerinden oluşan çikolatalı olarak tercih edebilirsiniz. Hoş bir ayrıntı olarak da masalarımızın üzerine sonbaharı simgeleyen varaklı kavuniçi iri yapraklar ve gül kurusu serpiştirerek renklendirebiliriz.

KIŞ DÜĞÜNLERİ:
Şüphesiz ki kış düğünlerinin problemli geçeceğine inanırsınız. Kış düğünleri inandığımız tersliklerden öte bir peri masalına dönüştürülebilir. Kış zerafeti ve sade temizliği anlatır aslında. Masa ve sandalyelerde kullanacağımız renkler gümüş tonlarının üzerine kristallerle süslenmiş bir runner takımı, buzlu camdan vazo içersine ıslatılmış birer gül düşünün sade ve harika olacaktır. Davetiye seçiminizde yine transparan seçeneklerde bulunabilirsiniz.

Öncelikle açık alan ve kır düğünü organizasyonu hayali kurmanıza yardımcı olalım. Bu hayal bize elde edeceğimiz özel günü yaşamakta ve yaşatmakta kuşkusuz rehber olacaktır. Gözlerimizi kapatalım ve mekanımızı hayal edelim… Bu mekan deniz, göl ya da ırmak kenarı olabileceği gibi havuz başı açık bir alan ya da yeşilliklerle dolu bir piknik alanı da olabilir. Gelelim bu mekanın renklerine hangi renkleri yakıştıracağımıza… Renk beğenmede de tabi ki RB Organizasyon sizlere farklı renk seçenekleri sunacaktır. Hayalimize bir de konuk girişi, gelin yolu, dans pisti ya da alanını ekleyelim. Kaba taslak mekanımızı hazırladık. Bu hayali reel hale getirmemiz için önce diğer ayrıntıları gerçekleştirelim. Ailelerimizle bir araya gelip kaç kişilik bir davetimiz olacağından bütçemizin yeterliliğinden emin olalım. Konuk portföyümüzü kaldırabilecek bir mekanımız olmalı. Bu arada bu karar ek olarak davetiye ve Catering gibi hizmetlerinizde sizlere yardımcı ve tabi ki girişte yığılma olmaması için park yeri ayarlaması için de bizlere yardımcı olacaktır.
Hepimizin hayali bizim için özel bir şeylerin olması yada yapılmasıdır.Sözün özü;hepimiz hayatımızda bir gün bile olsa özel olmanın güzelliğiniz yaşamak isteriz.İşte bu günde önemli olan sizin endişe etmeden yada hiçbir ayrıntıya olumsuzluğa kafa yormadan bu günü yaşamanız gereklidir bu günün tadını Çıkarabilmeniz için.Böyle güzel anlarınızı sizler için unutulmaz kılabilmek için sizleri bu endişe ve ayrıntılardan uzak tutup istediğiniz ortamı sağlayabilmek için tam 15 yıldır Siz Değerli Müşterilerimizin hizmetinizdeyiz.

Evlendirme Hizmetleri için gerekli evraklar,
1. Nüfus cüzdanları ve fotokopileri. (Resimli olması şarttır)
2. 5 şer adet fotoğraf.
3. Nüfus Müdürlüğü nden alınmış son medeni hallerini belirten nüfus kayıt örnekleri ve Yerleşim Belgesi.
4. Yabancı uyruklu ise Türkiye de bağlı bulunduğu konsolosluktan alınarak Vilayet Hukuk İşleri ne onaylatılmış bekarlık belgesi.
5. İstanbul da konsolosluğu bulunmayan yabancılar için Ankara da bulunan Konsolosluklarından alınan bekarlık belgelerinin Dışişleri Bakanlığı nca onaylatılması gerekmektedir.
6. Sağlık Ocağından onaylı sağlık raporu.
7. 2 adet zarf, 2 adet posta pulu
MÜRACAATLARA ÇİFTLERİN BİRLİKTE GELMELERİ GEREKMEKTEDİR.

WhatsApp ile Bize Ulaşın.